Masarykova 655

763 26 Luhačovice

737 030 995

luhareality@seznam.cz

Cesta k hypotéce se komplikuje

Cesta k hypotéce se komplikuje
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hypoteční sazby přes mírný nárůst pokračují ve stagnaci. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu povyskočila na 6,37 % p. a. Další výraznější růst sazeb by ale již přijít neměl. Kdy začnou sazby opět klesat?

 

Průměrná nabídková sazba vzrostla na 6,37 %

 Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v únoru o 0,03 procentního bodu a k 6. únoru tak činila 6,37 % p. a.

 „Nabídkové hypoteční sazby na počátku února mírně vzrostly, proto i Fincentrum Hypoindex zaznamenal minimální nárůst na hodnotu 6,37 %. Jde o změny spíše kosmetické a celkový trend vývoje hypotečních sazeb pokračuje ve stagnaci. I nadále můžeme očekávat spíše stagnaci úrokových sazeb hypoték, kterou mohou narušit jen jarní slevové akce některých bank. Rozhodně už nelze očekávat nějaký výraznější růst,“ uvedl Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

 „Na rozdíl od stagnace úrokových sazeb hypoték ceny některých nemovitostí, zaznamenaly propad. Jde však jen o určité nemovitosti – například starší byty nebo energetický náročnější domy. A to navíc ještě jen v některých lokalitách. Proto pokud hovoříme o průměrné ceně nemovitostí nejsou tyto propady cen nijak dramatické. Proto můžeme očekávat jen mírný pokles u průměrné ceny nemovitostí na českém trhu,“ komentuje Jiří Sýkora.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Related posts

Informace pro poplatníky daně z nemovitosti

Informace pro poplatníky daně z nemovitých věcí ohledně podání daňového přiznání k...

Více

Prodáváme nemovitost

Prodáváte nemovitost a sháníte typy jak nejlépe prodat? Přečtěte si následující článek...

Více

Daň z nemovitosti

Co je předmětem přiznání daně z nemovitosti? pozemky (eviduje je katastr...

Více

Join The Discussion